OSOBY A NASAZENÍ

Here are the Tigers :-)

Jiří Šíl

Jiří Šíl: bicí, management

Narozen v roce 1976. Jeho rolí v kapele jsou bicí a management. V obou dvou případech je samouk. Vystudoval historii-muzeologii na Slezské univerzitě v Opavě a dějiny umění na Ostravské univerzitě v Ostravě. Nyní studuje české a československé dějiny na Slezské univerzitě v Opavě. Pracuje jako počítačová podpora na Slezské univerzitě v Opavě. Mezi jeho oblíbená alba patří Angel Dust (Faith No More), Jygri (Gaate), Dookie (Green Day), Mezzanine (Massive Attack), The Angel and the Dark river (My Dying Bride), Nevermind (Nirvana), Versus (Pearl Jam), Dummy (Portishead) nebo Hexe (Priessnitz).
Romana Malá

Romana Malá: zpěv

Narozena v roce 1979. Vystudovala bakalářský obor Informační studia a knihovnictví na Slezské univerzitě v Opavě. Na navazujícím magisterském studiu pokračovala na Karlově univerzitě v Praze. Pracuje jako letuška. Mezi její koníčky patří samozřejmě hudba, ale také cizí jazyky, cestování a literatura. Žije mezi Prahou a Opavou, občas ještě zavítá do Hradce Králové, odkud pochází. Mezi její NEkoníčky patří chlupatá a opeřená zvířátka, na které má alergii. Mezi její oblíbené kapely či zpěváky patří Tori Amos, Fiona Apple, I am X, Radiohead, Pearl Jam nebo Bjork.
Jakub Langr

Jakub Langr: elektrická kytara, zpěv

Narozen 11. září 1976 v Uherském Hradišti. Absolvent Střední pedagogické školy ve Znojmě, nyní student archeologie na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě. Pracuje jako konzervátor, dokumentátor a terénní technik na odboru archeologie Památkového ústavu Ostrava. Je zakládající člen kapel Hlína a tekutej svetr, Nekuř toho tygra a Pan Koblížek a paní Hodná, v současnosti pouze řadový člen Kapely Nekuř toho tygra. Žije, bdí a spí v Oldřišově u Opavy.
Helena Víchová

Helena Víchová: elektrické piáno

Narodila se 1.3.1988 ve Vítkově jako třetí, prostřední dítě. Své dětství a dosavadní část dospívání prožila a víceméně prožívá v Žimrovicích. Nyní však tráví většinu svého času v Olomouci, kde studuje všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Palackého. Když se zrovna neztrácí mezi stohy učebních materiálů, najde si čas i na tanec, podívá se na filmy, poslechne si hudbu, kreativně a výtvarně se vybije, ale ze všeho nejraději se mazlí se svými dvěma kocoury.
Tomáš Pěla

Tomáš Pěla: elektrická baskytara

Dne 22.5.1989 se zcela účelně vyskytnul svým nebohým rodičům v Opavě, kde i nějakou dobu bydlel, čímž se posléze stal jediným opavákem této opavské kapely :-) . Již jako malý projevoval velkou lásku k hudbě, když permanentně drnkal své mamce na nervy. Poté, co ho přihlásila na hodiny kytary v ZUŠ Hradec nad Moravicí, velmi záhy zjistil, že šest strun je zbytečně moc a že čtyři (baskytarové) bohatě stačí:-) Studuje informatiku na Univerzitě Palackého v Olomouci, což z něj udělalo nejen lenivého, tvrdohlavého studenta se sklony k alkoholismu, kuřáctví a sexuální neurvalosti, ale i veselého pohodáře.

...and the others

Milan Bátor
Honzin

Olda

Libor

Pecek
Milan "Míla" Bátor: elektrická kytara, zpěv (2005-2009)

Jan "Honzin" Jančík: saxofon, klarinet, hudba, texty (2002-2004)

Oldřich "Olin/Plášťák" Kutra: djembe, akustická kytara, hudba, texty, zpěv (2002-2004)

Libor "Lachtan" Menšík: basová, elektrická a akustická kytara, hudba (2002-2004)

Petr "Pecek" Brožík: elektrická baskytara (2005-2008)

Pavlína Runtáková-Langrová: texty


Marek Šobáň: texty

David Hrbek texty

Barry Jamieson (Scotland / GB): hudba, texty

David Bátor: texty